Wplyw czytania na zasob slownictwa

Wplyw czytania na zasob slownictwa

Są to rzeczy, które prowadzą czytelnika zaintrygowany (jak mówią, są one „wisienką na torcie”).

Trzecie miejsce na naszej liście to: sprawiają, że błyszczą. Być może nigdy nie słyszał o tej jednej wcześniej. W jaki sposób dokonać blask artykułu? Co mam na myśli to, że należy dodać trochę „pizzazz” do swojego artykułu. Innymi słowy, należy dodać rzeczy, które sprawiają czytnik junakować tak często, a może chichotać, a nawet śmiać się głośno. Niektóre z tych sposobów to zrobić to:

Używając okrzyki i polecenia co jakiś czas

Zadając pytania i je odpowiadając

Przy użyciu humoru

Dzięki zastosowaniu niepełnych zdań sporadycznie.

Ważne jest, aby podkreślić jednak, że nie należy przesadzać którykolwiek z nich (może z wyjątkiem części humor). Jeśli tak efekt będzie szybko stracił.

Kilka innych rzeczy, które są pomocne są:

Używaj silnych czasowników i unikanie czasowników pasywne

Powtarzanie słów i zwrotów, czasami dla podkreślenia

Za pomocą metafor i porównań, ale należy uważać, że są one odpowiednie.

Po czwarte mamy „być osobiste.” Przez to znaczy: być przyjazny; pisać w sposób konwersacji, a największe znaczenie, być sobą. Za pomocą przyjaznego tonu, ale nie bójcie się, aby twoje włosy w dół i niech twoje uczucia pokazać. Jeśli masz coś na głowie, tak powiedzieć.

Wreszcie, jedność, spójność i oryginalność są krytyczne. Upewnij się, że Twój artykuł czy książka jest jednolity; Oznacza to należy zjednoczone w przedmiot (nie zboczyć z głównej wątek), tonu, napiętej, skosów i tak dalej. Wszelkie nagłe zmiany prawdopodobnie drażnić czytelnika. I nie sądzę, muszę powiedzieć wiele o oryginalności; Muszę przyznać, że czasami trudno jest wymyślić coś oryginalnego (szczególnie, gdy piszesz o popularnych tematów, takich jak zdrowie, relacje i fitness), a najlepszym rozwiązaniem jest, aby nadać mu nową „skos”.

Jeśli zamieszczasz te pięć rzeczy do następnej książki lub artykułu Jestem pewien , że będziesz zaskoczony, jak wiele będzie go poprawić. Więcej informacji na temat tych zagadnień zobacz moją książkę trzeba napisać książkę.

– autor artykułu

Author: tv-trip.pl

Share This Post On