Wplyw czytania ksiazek na kreatywnosc

Wplyw czytania ksiazek na kreatywnosc

Plagiat Paradox oraz Znani Autorzy oskarżony o plagiat

Każda osoba w popularnym zawodem jest jakiś koszmar, że nigdy nie chcesz natknąć się. Dla lekarzy, jest to pozew nadużyć, a dla twórców jest on oskarżony o plagiat. Często jednak dla pisarza strach może być dwa rodzaje – oskarżany o plagiat lub po ich praca plagiatem.

Jednak, jeśli chodzi o plagiat, jest często bardzo trudne do udowodnienia, chyba przejścia, ustępy i sceny są bezpośrednio podniósł z pracy innego autora. Wielu pisarzy używać dzieł innych pisarzy „jako inspiracji. W związku z tym, w tych okolicznościach, nie można oskarżyć pisarza o plagiat. Dziś niemal każdy temat, który został opublikowany został już zbadany przez innego pisarza. Tak, dwa pisarze piszący o tym samym temacie nie może być oskarżony o plagiat.

Stephanie Meyer, autor New Moon, została oskarżona o plagiat przez starego współlokatora uczelni, który twierdzi, że pomysł na nowiu oparta jest na opowiadaniu, który został napisany przez oba. Tak, tu jest paradoks plagiat. Czy jest to plagiat, jeśli pisarz dostaje swoje pomysły z innego autora lub osoby?

Wtedy nie jest przypadek studenta z Harvardu nazwie Kaavya Viswanathan, który napisał książkę zatytułowaną Jak Opal Mehta Got Kissed, Got Wild and Got Life. Książka stała się natychmiastowym sukcesem i autor zaproponowano kwotę sześciu rysunek praw filmowych. Jednak wkrótce zaczęły pojawiać się, że Kaavya nie uciekają się do plagiatu. Ona podniosła działek i fragmenty jej książki z Sloppy Przodków, dokładkę, Pamiętnik księżniczki, a nawet dzieła Salmana Rushdiego i Sophie Kinsella. W rezultacie Kaavya stracił dużo książek, a także wiele filmów. Próbowała się bronić mówiąc, że brała pomysły z tych książek, ale nic nie plagiat. Wszelkie plagiat było absolutnie niezamierzone. Jednak to nie pójść dobrze i plamistość pozostał na miejscu.

– autor artykułu

Author: tv-trip.pl

Share This Post On